Webináře a pořady

Previo nejsou jen technologie, které vám pomáhají řídit hotel či penzion. Je to také nepřeberné množství zkušeností a znalostí z oboru, o které se s vámi dělíme, abyste byli úspěšnější. Pravidelně pro vás proto chystáme webináře plné užitečných rad z hoteliérské praxe, novinek v systému a zajímavých rozhovorů s odborníky nebo se s kamerou vydáváme přímo do vašich ubytovacích zařízení na inspirativní návštěvy. Registrujte se na živý webinář nebo si pusťte předešlé pořady, ať vám žádná informace neunikne.

Aktuálně

Na návštěvě - Chateau Herálec

calendar24.11.2023 od 18:00

Se šestým dílem našeho pořadu Previo na návštěvě zamíříte spolu s námi do srdce Českomoravské vrchoviny, do obce Herálec. A v ní najdete krásný hotel Chateau Herálec. Tento hotel patří dle Tripadvisoru mezi deset nejlépe hodnocených hotelů zámeckého typu na světě. Inspirujte se hotelovým konceptem, který je domyšlený do posledního detailu. Ale ani promyšlený hotelový koncept by nemohl fungovat bez skvělého hotelového servisu, za kterým stojí milý a ochotný personál. A začíná to skvělým generálním ředitelem, Stanislavem Prokopem, který se nezdráhá v případě potřeby postavit znovu na plac. Vydejte se s námi do oázy klidu a pohody.

Více informací

Jak se přihlásit na webinář?

Registrujte se Vyplnit registraci
Přidejte si termín do kalendáře
Den předem obdržíte odkaz
1 2 3
Webináře jsou ZDARMA

Záznamy webinářů

Vysíláno: 3.11.2023 od 18:00

Na návštěvě - Hotel Museum of Bricks

Tentokrát jsme s kamerou navštívili hotel Museum of Bricks v Kutné Hoře, kterému úspěch přináší jedinečný koncept. Hotel totiž žije stavebnicí Lego. Najdete ji všude, na pokojích, na zahradě i v bistru a všude si s ní mohou hosté hrát. A také objevovat stovky modelů v muzeu. Přijměte tedy pozvání na návštěvu i vy a pojďte se s námi podívat, jak se buduje a provozuje hotel postavený na konceptu a vášni ke kostkám Lego.

Více
Vysíláno: 26.10.2023 od 13.00

Webinář - Podzimní novinky v Previu

Neustále zjišťujeme, co hoteliéři potřebují, a zlepšujeme funkce Previa, a tak tu máme další várku novinek, se kterými vás seznámíme. Zajímá vás, jaké novinky jsme vám v Previu připravili na podzim? Pojďte se na ně s námi podívat. Hlavním lákadlem je spuštění online rezervací minutových služeb na konkrétní čas. Ukážeme vám, co nového umožňuje využití marketkódů a proč je dobré je využívat a projdeme si nastavení dvoufaktorového ověření uživatele, které bude od 30. 10. povinné pro každého, kdo chce zobrazovat platební karty.

Hostem webináře bude previoznalec Martin Zindulka.

Více
Vysíláno: 12.10.2023 od 13.00

Webinář - Bezpečnostní minimum

Kybernetický útok je jednou z hlavních pohrom, které mohou hoteliéra potkat. Přináší s sebou totiž, hned několik škod. Ztrátu finančních prostředků, ztrátu dat, která mohou patřit i hostům, a co je nejhorší, ztrátu důvěry a reputace. Proto se tentokrát podíváme, jakým způsobem se na podobnou eventualitu připravit a rizika minimalizovat. Dozvíte se:

 • jaká rizika v současnosti hrozí a jak je rozpoznat
 • jak vás chrání Previo a co pro svou bezpečnost můžete udělat sami
 • jak pracovat s hesly a nastavením práv
 • jak si udělat pořádek v uživatelských účtech
 • co znamená dvoufaktorové ověření, které bude od 1. 11. pro některé uživatele povinné, a jak si ho v Previu nastavit

Hostem webináře bude CTO Previa Petr Klas

Více
Vysíláno: 6.10.2023 od 18.00

Na návštěvě - Botel Marina Boat

U vody se nám při minulé návštěvě velmi zalíbilo a tak jsme se rozhodli k ní vydat i nyní. Z našeho studia jsme se vypravili k Vltavě, abychom navštívili hotel na vodě Marina Boat. Tento hotel nepluje, je pevně ukotven u břehu kousek od Libeňského mostu. Vydejte se s námi na jeho palubu a poslechněte si rozhovor s paní Moskalovou, zkušenou hotelovou manažerkou. Paní Moskalová se rozpovídala o své denní práci, o strastech s otevřením nového provozu, o chybách, ze kterých se celý tým poučil a důležitosti plánování, postaveného na celkové strategii směřování provozu. Pojďte se s námi nechat inspirovat.

Více
Vysíláno: 27.9.2023 od 13:00

Webinář - Email marketing

Tentokrát se ve webináři budeme věnovat e-mailovým kampaní. A to teoreticky i prakticky. Vysílání začíná netradičně ve středu 27. 9. od 13.00 a dozvíte se v něm:

 • k čemu se emailing využívá a jaké můžeme použít nástroje
 • jak sbírat kontakty, jaké jsou druhy emailů
 • jak by měl správný email vypadat (včetně ukázek kampaní v Previu)
 • jak byste měli emaily správně strukturovat, co by měly obsahovat a jak je efektivně využívat
 • jak si emailingové kampaně krok za krokem v Previu nastavit.

Webinářem vás provedou hospitality konzultantka Jana Vlková a marketingová specialistka Kateřina Pelouchová. Vyhraďte si přibližně hodinu svého času.

Více
Vysíláno: 22.9.2023 od 18:00

Na návštěvě - Hotelová loď Florentina

Další návštěva nás zavedla na vodu, konkrétně do netradičního hotelového provozu na lodi Florentina, která má domovský přístav v Litoměřicích. Průvodce nám dělali kapitán Ladislav Novotný a manažerka hotelu Pavla Wajshajtlová. Odhalili nám, co to obnáší provozovat hotel, který je často v pohybu, jakým způsobem získávají hosty a co vše dělají pro to, aby je pobyt na lodi bavil. Pojďte s námi navštívit romantické prostředí hotelu na vlnách.

Více
Vysíláno: 14.9.2023

Webinář - Letní novinky v Previu 14.9.

Po letní pauze se vrací naše webináře. První webinář z podzimní série se koná 14. září od 13.00. Protože jsme přes léto nezaháleli, představíme vám v něm Letní novinky v Previu. Můžete se tak těšit například na:

 • Souběžnou práci více recepčních na skupinové rezervaci
 • Rozúčtování slevy v rámci skupinové rezervace a dílčí přepočty rezervací
 • Novinky v Alfredovi
 • Nové možnosti v databázi firem
 • Vylepšené funkce v rezervačním formuláři včetně možnosti využití odlišného cenového plánu...

S novinkami vás seznámí jako již tradičně náš previoznalec Martin Zindulka. Vyhraďte si na to přibližně půl hodinu.

Více
Vysíláno: 1.9.2023

Na návštěvě - Aparthotel Na Klenici

Vydejte se s námi na druhou návštěvu, tentokrát do Mladé Boleslavi, kde nás přivítali v Aparthotelu Na Klenici. S jeho majitelem Tomášem Lauerem jsme si povídali mimo jiné o tom, jak funguje automatizovaný provoz ubytovacího zařízení. S jeho kolegyní Daniellou Kopovou jsme následně vyrazili na prohlídku aparthotelu. Kromě praktických informací o fungování automatizace a rad, co je pro začínajícího hoteliéra důležité jsme se dozvěděli i pár vtipných příhod s hosty.

Více
Vysíláno: 18.8.2023

Na návštěvě - Hotel Svatojánský Dvůr

Rozhodli jsme se, že se vydáme do oblíbených hotelů, penzionů a apartmánů a zeptáme se jejich provozovatelů, co se skrývá za jejich úspěchem. Vznikl tak seriál „Na návštěvě“, který vás nechá nahlédnout pod pokličku, nebo chcete-li za recepci, a nabídne inspiraci pro vaše ubytování. V prvním díle jsme navštívili hotel Svatojánský Dvůr v Praze, který provozuje rodina Bubeníků a který patří mezi 10 nejlépe hodnocených hotelů v ČR. O inspiraci tam opravdu není nouze. Přidejte se k nám a objevte, co stojí za kouzlem pohody, které nabízí tato oáza v ruchu velkoměsta.

Více
Vysíláno: 20.7.2023

Webinář - Minutové rezervace

Objevte možnosti, které přináší minutové rezervace v Previu. V tomto webináři se věnujeme velké novince v Previu - minutovým rezervacím. Dozvíte se, co jsou to minutové rezervace, k čemu se využívají, ale hlavně si ukážeme jejich nastavení prakticky - napojíme si minutové prostory na služby a nastavíme jejich ceny. A podíváme se, jak se s minutovými rezervacemi pracuje.

Host webináře: Martin Zindulka, vrchní previoznalec.

Více
Vysíláno: 22.6.2023

Webinář - Cenové plány

Práce s cenovými pláne je klíč k většímu zisku. Naučte se ji. Víte, jak nastavit různé cenové plány, slevy a příplatky? Zajímá vás, proč a jak využívat šablony a kalkulační vzorce, které vám pomohou automatizovat ceny v Previu? V tomto webináři vám ukážeme, jak na to. Podíváme se také, jak pracovat s dlouhodobými a krátkodobými pobyty z pohledu ceny a v neposlední řadě vám představíme modul revenue management, který vám pomůže hlídat ceny s ohledem na obsazenost.

Host webináře: Jana Vlková, hotelová konzultantka z Previa

Více
Vysíláno: 8.6.2023

Webinář - Web a sociální sítě

Web a sociální sítě, cesta k více přímým rezervacím. Během tohoto webináře se seznámíte se základy využívání webu a sociálních sítí. Ukážeme si, jak by měly vypadat vaše webové stránky a co by na nich nemělo chybět, abyste z nich mohli vytěžit maximum. Ve druhé části, která se věnuje sociálním sítím, si představíme ty, které je vhodné ve vlastní propagaci používat, a jak by měl vypadat obsah, který je vhodné publikovat.

Host webináře: Antonín Seidl, zakladatel společnosti Saysend

Více
Vysíláno: 25.5.2023

Webinář - Online formulář R+

Naučte se nastavit rezervační formulář tak, aby vám přinášel co nejvíce hostů. Nastavte si rezervační formulář R+ tak, aby vám přinášel co nejvíce přímých rezervací. V tomto webináři vám dáme celou řadu tipů na správné nastavení. Hotelová konzultantka vám poradí, co hosty zajímá při rezervaci ubytování, jak je zaujmout a co si proto ve formuláři nastavit. Dozvíte se také, jak usnadnit hostům proces rezervace a tím získat více přímých rezervací. A samozřejmě uvidíte, jak nastavení provést v praxi.

Host webináře: Jana Vlková, hotelová konzultantka z Previa a Martin Zindulka, vrchní previoznalec

Více
Vysíláno: 11.5.2023

Webinář - Marketing v hotelnictví

Se správnou strategií se dělá marketing hotelu lépe. Připravte si ji s námi. Zjistěte, jak vytvořit marketingovou strategii, která vám pomůže získat více hostů a přímých rezervací, jak se odlišit od konkurence a jaké nástroje využít, abyste zaujali potenciální zákazníky. Ve webináři se také dozvíte, co by měl splňovat správný web a rezervační formulář, který vám přinese úspěch.

Host webináře: Jaroslav Tík, marketingový specialista Previo a Kateřina Pelouchová, marketingová specialistka Previo

Více
Vysíláno: 27.4.2023

Webinář - Novinky v Previu

Představujeme vám novinky, které se v Previu objevily v prvních měsících roku 2023. Od dárkových poukazů přes aktualizovanou Housekeeping aplikaci až po řadu nových funkcí, třeba v Alfredovi.

Více