Webináře a pořady

Previo is not just technology that helps you manage a hotel or guesthouse. It's also a wealth of experience and industry knowledge that we share with you to help you be more successful. That's why we regularly prepare webinars for you full of useful advice from hotel practice, news in the system and interesting interviews with experts, or we go directly to your accommodation facilities with a camera for inspiring visits. Register for a live webinar or watch previous shows so you don't miss any information.

Aktuálně

Webinář

Nastavení profilu na firmy.cz a mapy.cz

calendar25. 6. 2024 from 13:00 Přidat do kalendáře

Ve spolupráci se Seznam.cz jsme si pro vás připravili mimořádný webinář na téma nastavení profilu na Firmy.cz a Mapy.cz. A proč zařazujeme tento webinář mimořádně? Letní sezóna je na portálu mapy.cz z celého roku tou nejvytíženější sezónou. A právě správně vyplněný profil na firmy.cz, který je podmínkou pro zobrazení na portálu mapy.cz, vám může během léta pomoci získat nové hosty a s tím také více přímých rezervací.

Společně s konzultanty, specialisty na profily na Firmy.cz, Annou Markovou a Rostislavem Sedláčkem se podíváme na základy, jak si profil založit (pokud jej založený ještě nemáte), jak jej správně nastavit a co během nastavování neopomenout. Ukážeme si také, jak z profilu dostat maximum. Během webináře bude samozřejmě prostor na vaše otázky.

Doporučujeme, abyste měli na vysílání připravené dva monitory. Jeden, na kterém budete sledovat webinář a druhý, kde s námi budete rovnou procházet procesem nastavení. Nezapomeňte si před vysíláním připravit přihlašovací údaje do Firmy.cz.

Webinářem vás provede Kateřina Pelouchová. Vyhraďte si přibližně hodinku svého času.

How to register for the webinar?

Registrujte se Vyplnit registraci
Přidejte si termín do kalendáře
Obratem obdržíte odkaz a hodinu před startem i připomenutí
1 2 3
Webináře jsou ZDARMA

Záznamy webinářů a pořadu Na návštěvě

Vysíláno: 14. 5. 2024
Novinky

Jarní novinky v Previu

Přinášíme vám další várku novinek, které jsme pro vás připravili v Previu. Je jich více než jindy a zároveň jsou pro mnoho uživatelů Previa významné. Na tomto webináři si je podrobněji představíme, tak si ho nenechte utéct. Ukážeme vám:

 • Jak si nastavit vlastní rozložení strav v rámci dne příjezdu, průběhu pobytu a dne odjezdu.
 • V čem vám ulehčí práci nová funkce otevřeného a stálého účtu.
 • Jak fungují automatické úkoly v rezervacích navázané na služby.
 • Že nově si lze v Previu udělat rezervaci na aktuální noc, i když už je po půlnoci.
 • Objednávání minutových služeb s vazbou na prostor přes Alfreda.
 • A ještě pár dalších novinek.

Webinářem vás provedou previoznalec Martin Zindulka a jako moderátor Jaroslav Tík. Vyhraďte si přibližně tři čtvrtě hodiny svého času.

Více
Vysíláno: 2. 5. 2024
Webinář

Jak nastavit profil na Booking.com

Pro květnový webináři jsme připravili téma, o které jste si tolik psali, a sice, jak si co nejlépe nastavit profil na booking.com. Pozvali jsme si proto odborníky přímo z Bookingu, kterých se budeme ptát, jak s extranetem pracovat a co dělat, aby vaše prezentace byla pro zájemce o ubytování co nejatraktivnější. Konkrétně si ukážeme:

 • Co nesmí v nastavení chybět a co je v něm klíčové.
 • Jak vyšperkovat nastavení profilu na bookingu k dokonalosti.
 • Co obnáší efektivní propagace na bookingu, která vás zviditelní.
 • Pár významných nastavení, na která se nejčastěji zapomíná.
 • Jak na Bookingu fungují služby a poplatky a jak je správně nastavit, nabízet a využívat.
 • Správný postup práce s recenzemi i co dělat, když obdržíte neoprávněnou negativní recenzi.
 • Jaké jsou možnosti nastavení fakturace a vyúčtování plateb.

Webinářem vás provede naše hospitality konzultantka Jana Vlková, která se bude ptát odborníků z Booking.com Vyhraďte si přibližně hodinku svého času.

Více
Vysíláno: 4. 4. 2024
Webinář

Reporting prakticky

V dubnovém webináři se zaměříme na reporting. Sledování dat a informací o vašem ubytovacím provozu a rozhodování na základě těchto zjištění vám totiž pomůže zefektivnit jeho fungování a zvýšit tržby. Previo vám nabízí celou řadu reportů a přehledů, které vám s tím pomohou a právě s nimi vás blíže seznámíme a ukážeme, jak se jimi řídit.

 • Podíváme se, jaké provozní a manažerské reporty Previo nabízí.
 • Vysvětlíme si pojmy jako jsou ADR, RevPar nebo Pickup a jak se na jejich základě rozhodovat.
 • Projdeme si denní přehledy a reporty pro recepci, které vám přináší aktuální informace o dění v hotelu.
 • Naučíme vás, jak si nastavit vlastní reporty.

Webinářem vás provede marketingový konzultant Jaroslav Tík, který si na pomoc přizve hotelovou konzultantku Janu Vlkovou. Vyhraďte si přibližně hodinu svého času.

Více
Vysíláno: 7. 3. 2024
Webinář

Tipy pro recepci

Na březnový webinář jsme si připravili tipy na práci na recepci, díky kterým bude snazší a příjemnější a hosté budou spokojenější. Zaměříme se zejména na práci se skupinovkami.

 • Ukážeme si, jak s nimi pracovat efektivně a systémově správně.
 • Podíváme se na správný postup, pokud je potřebujete upravit, přidat si poznámky (pro celou rezervaci či pro jednotlivé pokoje).
 • Dostaneme se také na nastavení denních přehledů, ceníků pro firmy a rastrů.
 • Neopomeneme ani vystavování dokladů a jak se v nich orientovat, pokud jich máte vystaveno větší množství.

Webinářem vás provede marketingová konzultantka Kateřina Pelouchová, která si na pomoc přizve hotelovou konzultantku Janu Vlkovou. Vyhraďte si přibližně hodinku svého času.

Více
Vysíláno: 8.2.2024
Novinky

Zimní novinky v Previu

Za posledních několik týdnů jsme do Previa zavedli několik užitečných novinek. První letošní webinář tak věnujeme právě jejich představení. A na co se můžete těšit?

 • Ukážeme vám, jak si mohou rezervovat minutové služby i klienti, kteří nejsou vašimi hosty
 • Poznáte nový a přehlednější výběr stravy v rezervačním formuláři Reservation+
 • Představíme možnost nastavení absolutních slev pro kategorie hostů
 • Naučíme vás, jak používat nový pickup report

Webinářem vás provedou a novinky představí Jaroslav Tík a previoznalec Martin Zindulka. Vyhraďte si přibližně 30 minut svého času. Webinář je pro registrované zdarma.

Více
Vysíláno: 14.12.2023
Webinář

Webinář - Rok 2023 v kostce

Máme před sebou úplně poslední webinář letošního roku. Konec roku je vždy spojený s bilancováním, co se povedlo či nepovedlo. I my se za končícím rokem 2023 ohlédneme. Podíváme se na statistiky obsazenosti, vývoj průměrných cen či délky pobytu. Shrneme, co se za poslední rok u nás událo a dozvíte se také zajímavá čísla "ze zákulisí" toho, co se děje v Previu a skrze něj.

Webinářem vás provedou marketingoví specialisté Kateřina Pelouchová a Jaroslav Tík. Vyhraďte si přibližně hodinu svého času. Webinář je pro registrované zdarma.

Více
Vysíláno: 8.12.2023
Návštěva

Na návštěvě - Návštěva v Previu

Děkujeme, že jste společně s námi vyráželi na návštěvy ke svým kolegyním a kolegům. Během první sezóny letošní novinky, pořadu Previo na návštěvě, jsme se vypravili do Mladé Boleslavi, Herálce, Litoměřic, Kutné Hory a Prahy.

A teď je na čase pozvat vás na oplátku na návštěvu přímo k nám. V posledním díle se s námi vydejte do našeho sídla ve Vysočanech. Těšit se můžete na rozhovory s našimi kolegy. Ale víc už prozrazovat nebudeme.

Více
Vysíláno: 24.11.2023
Návštěva

Na návštěvě - Chateau Herálec

Se šestým dílem našeho pořadu Previo na návštěvě zamíříte spolu s námi do srdce Českomoravské vrchoviny, do obce Herálec. A v ní najdete krásný hotel Chateau Herálec. Tento hotel patří dle Tripadvisoru mezi deset nejlépe hodnocených hotelů zámeckého typu na světě. Inspirujte se hotelovým konceptem, který je domyšlený do posledního detailu. Ale ani promyšlený hotelový koncept by nemohl fungovat bez skvělého hotelového servisu, za kterým stojí milý a ochotný personál. A začíná to skvělým generálním ředitelem, Stanislavem Prokopem, který se nezdráhá v případě potřeby postavit znovu na plac. Vydejte se s námi do oázy klidu a pohody.

Více
Vysíláno: 23. 11. 2023
Webinář

Webinář - Revenue management

Základní pravidlo revenue managementu zní: „Účtovat zákazníkovi maximální možnou cenu, kterou je za danou službu v daný okamžik ochoten zaplatit“. Ale jaká má být ta cena? S tím vám poradí Jiřina Jenčková, která byla hostem našeho webináře. Vysvětlí, jak revenue management funguje, jaké techniky využívá i co je potřeba, abyste s efektivním řízením cen mohli začít.

Více
Vysíláno: 9. 11. 2023
Webinář

Webinář - Pobytové balíčky

V tomto webináři se společně podíváme na téma pobytové balíčky. V úvodu si řekneme, proč je vhodné, možná přímo nezbytně nutné, s pobytovými balíčky pracovat, jak jej vytvořit a co by měl obsahovat. Pozvání na webinář přijal specialista na tvorbu pobytových balíčků Martin Vencálek ze Spa.cz. S ním probereme vše kolem prodeje balíčků právě na tomto portálu. Řekneme si, kde portál působí, jaká je jeho cílová skupina a pro koho je inzerce na něm vhodná.

A nezapomínáme ani na praktickou část, kterou nás provede hospitality konzultantka Jana Vlková. Ukáže vám, jak na nastavení pobytových balíčků v Previu krok za krokem.

Více
Vysíláno: 3. 11. 2023
Návštěva

Na návštěvě - Hotel Museum of Bricks

Tentokrát jsme s kamerou navštívili hotel Museum of Bricks v Kutné Hoře, kterému úspěch přináší jedinečný koncept. Hotel totiž žije stavebnicí Lego. Najdete ji všude, na pokojích, na zahradě i v bistru a všude si s ní mohou hosté hrát. A také objevovat stovky modelů v muzeu. Přijměte tedy pozvání na návštěvu i vy a pojďte se s námi podívat, jak se buduje a provozuje hotel postavený na konceptu a vášni ke kostkám Lego.

Více
Vysíláno: 26. 10. 2023
Novinky

Webinář - Podzimní novinky v Previu

Neustále zjišťujeme, co hoteliéři potřebují, a zlepšujeme funkce Previa, a tak tu máme další várku novinek, se kterými vás seznámíme. Zajímá vás, jaké novinky jsme vám v Previu připravili na podzim? Pojďte se na ně s námi podívat. Hlavním lákadlem je spuštění online rezervací minutových služeb na konkrétní čas. Ukážeme vám, co nového umožňuje využití marketkódů a proč je dobré je využívat a projdeme si nastavení dvoufaktorového ověření uživatele, které bude od 30. 10. povinné pro každého, kdo chce zobrazovat platební karty.

Hostem webináře bude previoznalec Martin Zindulka.

Více
Vysíláno: 12. 10. 2023
Webinář

Webinář - Bezpečnostní minimum

Kybernetický útok je jednou z hlavních pohrom, které mohou hoteliéra potkat. Přináší s sebou totiž, hned několik škod. Ztrátu finančních prostředků, ztrátu dat, která mohou patřit i hostům, a co je nejhorší, ztrátu důvěry a reputace. Proto se tentokrát podíváme, jakým způsobem se na podobnou eventualitu připravit a rizika minimalizovat. Dozvíte se:

 • jaká rizika v současnosti hrozí a jak je rozpoznat
 • jak vás chrání Previo a co pro svou bezpečnost můžete udělat sami
 • jak pracovat s hesly a nastavením práv
 • jak si udělat pořádek v uživatelských účtech
 • co znamená dvoufaktorové ověření, které bude od 1. 11. pro některé uživatele povinné, a jak si ho v Previu nastavit

Hostem webináře bude CTO Previa Petr Klas

Více
Vysíláno: 6. 10. 2023
Návštěva

Na návštěvě - Botel Marina Boat

U vody se nám při minulé návštěvě velmi zalíbilo a tak jsme se rozhodli k ní vydat i nyní. Z našeho studia jsme se vypravili k Vltavě, abychom navštívili hotel na vodě Marina Boat. Tento hotel nepluje, je pevně ukotven u břehu kousek od Libeňského mostu. Vydejte se s námi na jeho palubu a poslechněte si rozhovor s paní Moskalovou, zkušenou hotelovou manažerkou. Paní Moskalová se rozpovídala o své denní práci, o strastech s otevřením nového provozu, o chybách, ze kterých se celý tým poučil a důležitosti plánování, postaveného na celkové strategii směřování provozu. Pojďte se s námi nechat inspirovat.

Více
Vysíláno: 27. 9. 2023
Webinář

Webinář - Email marketing

Tentokrát se ve webináři budeme věnovat e-mailovým kampaní. A to teoreticky i prakticky. Vysílání začíná netradičně ve středu 27. 9. od 13.00 a dozvíte se v něm:

 • k čemu se emailing využívá a jaké můžeme použít nástroje
 • jak sbírat kontakty, jaké jsou druhy emailů
 • jak by měl správný email vypadat (včetně ukázek kampaní v Previu)
 • jak byste měli emaily správně strukturovat, co by měly obsahovat a jak je efektivně využívat
 • jak si emailingové kampaně krok za krokem v Previu nastavit.

Webinářem vás provedou hospitality konzultantka Jana Vlková a marketingová specialistka Kateřina Pelouchová. Vyhraďte si přibližně hodinu svého času.

Více
Vysíláno: 22. 9. 2023
Návštěva

Na návštěvě - Hotelová loď Florentina

Další návštěva nás zavedla na vodu, konkrétně do netradičního hotelového provozu na lodi Florentina, která má domovský přístav v Litoměřicích. Průvodce nám dělali kapitán Ladislav Novotný a manažerka hotelu Pavla Wajshajtlová. Odhalili nám, co to obnáší provozovat hotel, který je často v pohybu, jakým způsobem získávají hosty a co vše dělají pro to, aby je pobyt na lodi bavil. Pojďte s námi navštívit romantické prostředí hotelu na vlnách.

Více
Vysíláno: 14. 9. 2023
Novinky

Webinář - Letní novinky v Previu 14.9.

Po letní pauze se vrací naše webináře. První webinář z podzimní série se koná 14. září od 13.00. Protože jsme přes léto nezaháleli, představíme vám v něm Letní novinky v Previu. Můžete se tak těšit například na:

 • Souběžnou práci více recepčních na skupinové rezervaci
 • Rozúčtování slevy v rámci skupinové rezervace a dílčí přepočty rezervací
 • Novinky v Alfredovi
 • Nové možnosti v databázi firem
 • Vylepšené funkce v rezervačním formuláři včetně možnosti využití odlišného cenového plánu...

S novinkami vás seznámí jako již tradičně náš previoznalec Martin Zindulka. Vyhraďte si na to přibližně půl hodinu.

Více
Vysíláno: 1. 9. 2023
Návštěva

Na návštěvě - Aparthotel Na Klenici

Vydejte se s námi na druhou návštěvu, tentokrát do Mladé Boleslavi, kde nás přivítali v Aparthotelu Na Klenici. S jeho majitelem Tomášem Lauerem jsme si povídali mimo jiné o tom, jak funguje automatizovaný provoz ubytovacího zařízení. S jeho kolegyní Daniellou Kopovou jsme následně vyrazili na prohlídku aparthotelu. Kromě praktických informací o fungování automatizace a rad, co je pro začínajícího hoteliéra důležité jsme se dozvěděli i pár vtipných příhod s hosty.

Více
Vysíláno: 18. 8. 2023
Návštěva

Na návštěvě - Hotel Svatojánský Dvůr

Rozhodli jsme se, že se vydáme do oblíbených hotelů, penzionů a apartmánů a zeptáme se jejich provozovatelů, co se skrývá za jejich úspěchem. Vznikl tak seriál „Na návštěvě“, který vás nechá nahlédnout pod pokličku, nebo chcete-li za recepci, a nabídne inspiraci pro vaše ubytování. V prvním díle jsme navštívili hotel Svatojánský Dvůr v Praze, který provozuje rodina Bubeníků a který patří mezi 10 nejlépe hodnocených hotelů v ČR. O inspiraci tam opravdu není nouze. Přidejte se k nám a objevte, co stojí za kouzlem pohody, které nabízí tato oáza v ruchu velkoměsta.

Více
Vysíláno: 20. 7. 2023
Webinář

Webinář - Minutové rezervace

Objevte možnosti, které přináší minutové rezervace v Previu. V tomto webináři se věnujeme velké novince v Previu - minutovým rezervacím. Dozvíte se, co jsou to minutové rezervace, k čemu se využívají, ale hlavně si ukážeme jejich nastavení prakticky - napojíme si minutové prostory na služby a nastavíme jejich ceny. A podíváme se, jak se s minutovými rezervacemi pracuje.

Host webináře: Martin Zindulka, vrchní previoznalec.

Více
Vysíláno: 22. 6. 2023
Webinář

Webinář - Cenové plány

Práce s cenovými pláne je klíč k většímu zisku. Naučte se ji. Víte, jak nastavit různé cenové plány, slevy a příplatky? Zajímá vás, proč a jak využívat šablony a kalkulační vzorce, které vám pomohou automatizovat ceny v Previu? V tomto webináři vám ukážeme, jak na to. Podíváme se také, jak pracovat s dlouhodobými a krátkodobými pobyty z pohledu ceny a v neposlední řadě vám představíme modul revenue management, který vám pomůže hlídat ceny s ohledem na obsazenost.

Host webináře: Jana Vlková, hotelová konzultantka z Previa

Více
Vysíláno: 8. 6. 2023
Webinář

Webinář - Web a sociální sítě

Web a sociální sítě, cesta k více přímým rezervacím. Během tohoto webináře se seznámíte se základy využívání webu a sociálních sítí. Ukážeme si, jak by měly vypadat vaše webové stránky a co by na nich nemělo chybět, abyste z nich mohli vytěžit maximum. Ve druhé části, která se věnuje sociálním sítím, si představíme ty, které je vhodné ve vlastní propagaci používat, a jak by měl vypadat obsah, který je vhodné publikovat.

Host webináře: Antonín Seidl, zakladatel společnosti Saysend

Více
Vysíláno: 25. 5. 2023
Webinář

Webinář - Online formulář R+

Naučte se nastavit rezervační formulář tak, aby vám přinášel co nejvíce hostů. Nastavte si rezervační formulář R+ tak, aby vám přinášel co nejvíce přímých rezervací. V tomto webináři vám dáme celou řadu tipů na správné nastavení. Hotelová konzultantka vám poradí, co hosty zajímá při rezervaci ubytování, jak je zaujmout a co si proto ve formuláři nastavit. Dozvíte se také, jak usnadnit hostům proces rezervace a tím získat více přímých rezervací. A samozřejmě uvidíte, jak nastavení provést v praxi.

Host webináře: Jana Vlková, hotelová konzultantka z Previa a Martin Zindulka, vrchní previoznalec

Více
Vysíláno: 11. 5. 2023
Webinář

Webinář - Marketing v hotelnictví

Se správnou strategií se dělá marketing hotelu lépe. Připravte si ji s námi. Zjistěte, jak vytvořit marketingovou strategii, která vám pomůže získat více hostů a přímých rezervací, jak se odlišit od konkurence a jaké nástroje využít, abyste zaujali potenciální zákazníky. Ve webináři se také dozvíte, co by měl splňovat správný web a rezervační formulář, který vám přinese úspěch.

Host webináře: Jaroslav Tík, marketingový specialista Previo a Kateřina Pelouchová, marketingová specialistka Previo

Více
Vysíláno: 27. 4. 2023
Novinky

Webinář - Novinky v Previu

Představujeme vám novinky, které se v Previu objevily v prvních měsících roku 2023. Od dárkových poukazů přes aktualizovanou Housekeeping aplikaci až po řadu nových funkcí, třeba v Alfredovi.

Více